Bizsiz Anayasa Olmaz Kampanyası

Proje Detayı

Sivil Toplumu Geliştirme Derneği, gündemde olan yeni anayasa çalışmaları ile ilgili toplumda farkındalık oluşturmak, sivil toplum örgütlerinin sürece daha etkin katılımını sağlamak amacıyla bir kampanya düzenleme kararı aldı. 150 kadar sivil toplum örgütü tarafından desteklenen kampanyaya ‘Bizsiz Anayasa Olmaz’ adı verildi.
Kampanyanın dijital ortamdaki etkinliklerinin nasıl olması gerektiği ile ilgili bir strateji çalışması yapıldı. Sosyal Medya Stratejisi ile kampanyanın hedef kitlesi, toplumda konu ile ilgili kanaat önderleri, kurum ve kuruluşlar belirlendi. Kampanya süresince kullanılacak içeriklere ve açılacak sosyal medya hesaplarına karar verildi.

İlk etapta kampanya ile ilgili logo,banner ve poster çalışmaları yapıldı. İnfografikler hazırlandı.

Kampanyayı yürütecek STGM çalışanlarına Sosyal Medya İletişimi ve Sivil Toplum Örgütlerinin Sosyal Medyayı kullanımı konularında  eğitimler verildi. kampanya stratejisi bu eğitimler sırasında tartışıldı ve geliştirildi.

bao-logo karakter1 zaman-tuneli-header-01 zaman-tuneli-header-02 zaman-tuneli-header-03 zaman-tuneli-header-04 zaman-tuneli-header-05

Kampanyayı duyurmak için bir tanıtım videosu hazırladı. Kampanyanın dijital ortamdaki merkezini oluşturacak bir blog web sitesi tasarlandı. www.bizsizanayasaolmaz.org adresinden bu web sitesi yayınlandı ve kampanya süresince hazırlanan içeriklerle zenginleştirildi. Facebook, Twitter, Pinterest, Slideshare, You Tube ağlarında kampanya ile ilgili hesaplar ve sayfalar oluşturuldu.  Bu hesaplar üzerinden paylaşımlar yapıldı ve etkileşime geçildi.

Kampanya izinli eposta adresine gönderilen ebültenlerle başladı. Blog yazıları ve bu yazıların ve görsellerin sosyal medya ağlarında paylaşımlarıyla sürdürüldü. Kampanya süresince Blog, Twitter ve Facebook üzerinden yapılan  tartışmalar, anketler, yorumlar ve diğer paylaşımlarla 100ooo’e yakın kişi ve kurum ile etkileşim sağlandı.

Künye

Hizmetler
Müşteri
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi
Proje
TIKLAYIN